Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. To połączenie dwóch dusz i serc w jedno na całe życie, a obrączki mają być symbolem jego trwałości i siły. Dlatego też warto przede wszystkim upewnić się, że wybrane obrączki są wykonywane z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły z wykorzystaniem najnowszych technologii. Mają być bowiem nie tylko piękne, ale równie trwałe i wygodne w użytkowaniu codziennym. 

Kupując obrączkę, towarzyszy nam zwykle inne podejście niż do pierścionka zaręczynowego. Większość par kupuje obrączki razem - to rozsądna, praktyczna decyzja podejmowana przez obie strony. Co więcej, często jest to najważniejsza biżuteria, którą oboje kupicie razem i jest istotnym symbolem Waszej miłości, stylu, osobowości i wartości. Dlatego też podpowiadamy Wam o czym warto pamiętać przygotowując się do tego wyjątkowego zakupu! 


1. Zacznij odpowiednio wcześnie

Wiele par popełnia błąd, czekając zbyt długo z decyzją o zakupie obrączek. Pomijają czas produkcji i nie dają sobie wystarczająco dużo czasu na ukończenie ich wymarzonego modelu. Bardzo często czas potrzebny na realizację zamówienia to około 3-4 tygodni. W sklepie Amour czas oczekiwania na zamówienie wynosi 10 dni roboczych. 

Ostatnią rzeczą jakiej potrzebuje para młoda w całym przedślubnym natłoku obowiązków to zmartwienie, że obrączki nie dotrą na czas. Dlatego też zalecany czas na rozpoczęcie poszukiwań to około 3 miesięcy przed ślubem, aby odebrać swoje zamówienie i mieć czas na jego ewentualną, konieczną korektę. 


2. Wyznacz sobie budżet

Obecnie wybór obrączek jest ogromny. Wybór budżetu na samym początku może pomóc Ci zdecydować, które z nich mają być brane pod uwagę. Ogólnie zaleca się zarezerwowanie około 3% do 5% całkowitego budżetu ślubnego na obrączki ślubne.


3. Zastanów się nad swoim stylem życia

Choć może się to wydawać oczywiste, wiele osób zapomina o tym, że wybrana przez nich obrączka powinna pasować do ich stylu życia. Biorąc pod uwagę, że jest to biżuteria, którą będziesz nosić codziennie przez całe życie, bardzo ważne jest, aby pasowała właśnie do Ciebie!

Kupowany pierścionek powinien być stylowy, ale także praktyczny. Na przykład, jeśli prowadzisz bardzo aktywny tryb życia na świeżym powietrzu lub jesteś narażony na działanie dużej ilości chemikaliów, Twoja obrączka powinna być wystarczająco wytrzymała, aby znieść tego rodzaju narażenie

4. Wybierz rodzaj metalu

Obrączki ślubne oferowane są obecnie w wielu wariantach i kolorach. Najbardziej popularne są te ze złota o próbie 585. To właśnie obrączki ze złota 585 znajdziecie w ofercie Amour. Ogólnodostępne są również obrączki ze złota 333, platyny oraz innych metali. Wybierając obrączki ze złota zastanów się również nad ich kolorem - możesz wybrać żółte, białe lub różowe złoto, a także warianty wielokolorowe. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych modeli - duża część z nich jest już dostępnych na stronie www tutaj. 

Aby uzyskać dopasowany wygląd, przyszła Panna Młoda i Pan Młody powinni wybrać ten sam metal. Chociaż style mogą być różne, ten sam metal nadaje obu obrączkom subtelne, ale piękne połączenie.


5. Wybierz swój styl

Na rynku dostępnych jest tak wiele stylów obrączek, że wybór jednego z nich może być przytłaczający! Jednak większość obrączek można podzielić na dwie kategorie: tradycyjne lub nowoczesne.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, najlepiej jest udać się do salonu gdzie można przymierzyć wzorniki obrączek i zdecydować, który styl najbardziej do Ciebie pasuje.


6. Takie same czy inne?

Jeśli chodzi o dopasowanie obrączek, należy wziąć pod uwagę dwa aspekty:

Po pierwsze, zastanówcie się czy chcecie, aby Wasze obrączki pasowały do siebie. Chociaż tradycyjnie to właśnie pasujące lub uzupełniające się obrączki ślubne były noszone przez parę młodą, nie ma co do tego sztywnej reguły. Połączenie między dwoma pierścieniami jest zawsze miłym akcentem, ale można to osiągnąć na inne sposoby. Na przykład grawer w kształcie serca może być osobistym połączeniem, nawet jeśli zewnętrzny wygląd obrączek różni się od siebie.

Innym aspektem jest to, czy chcesz dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego. Ponownie, nie ma na to reguły. Jednak te dwa pierścionki powinny dobrze wyglądać razem i wzajemnie się uzupełniać. Eksperci twierdzą, że posiadanie tego samego metalu jest kluczowym sposobem na osiągnięcie jednolitego wyglądu, ale zależy to od tego, czy ten wygląd jest tym, czego szukasz.

Bardzo często istnieje również możliwość zmiany koloru, grubości lub szerokości jednej z obrączek tego samego modelu - np. w naszym sklepie każdy model może być prawie dowolnie modyfikowany. 


7. Pomyśl o ich konserwacji

Obrączki mają służyć Wam przez wiele lat. Dlatego niezwykle istotne jest, aby dbać o ich konserwację. Co jakiś czas należy oddać je do polerowania i czyszczenia, dlatego warto przy zakupie obrączek zwrócić uwagę na to, czy sprzedawca oferuje dodatkowe usługi związane z ich pielęgnacją. W trosce o wygląd Waszych obrączek, na obrączki zakupione w naszym sklepie oferujemy 10-letnią gwarancję oraz 5-letni bezpłatny serwis - polerowanie, czyszczenie.

Jeśli ten artykuł nie rozwiał Waszych wątpliwości, skontaktujcie się z nami! Postaramy się Wam pomóc w tej ważnej, życiowej decyzji najlepiej jak potrafimy!