Jak często podobają Ci się kolczyki, a po ich zakupie okazuje się, że niekoniecznie dobrze się w nich czujesz? A może planujesz zakup kolczyków w prezencie dla kogoś bliskiego i nie wiesz, które wybrać? Zapraszamy do krótkiego przewodnika po kolczykowym świecie!

TWARZ OWALNA
Owalna twarz to taka, której szerokość czoła i kości policzkowych jest sobie równa, zwężając się dopiero od policzków do brody. Do takiego owalu twarzy pasują niemal wszystkie kształty, a wiec posiadaczki takiego owalu twarzy maja sporo szczęścia. Jednak niektóre kolczyki zapewnią wyjątkowe wrażenie - są to na przykład kolczyki koła lub długie kolczyki. Wydłużą one delikatnie kształt twarzy, nie podkreślając jej długości ani szerokości.

TWARZ KWADRATOWA
Kwadratowe twarze nie zwężają się zbytnio od kości policzkowej do linii żuchwy ani od kości policzkowej do czoła. Do takiego owalu twarzy pasują najbardziej kolczyki w kształcie kółek, które zmiękczą optycznie kości policzkowe i linię szczęki. Świetnym wyborem są tutaj przede wszystkim duże kolczyki koła!

WĄSKA TWARZ
Wąski owal twarzy jest bardziej wydłużony niż twarz kwadratowa. Idealne do tego owalu twarzy będą długie zwisające kolczyki, a szczególnie wydłużone kolczyki wiszące w kształcie łezki. Podkreślą one kości policzkowe i dodadzą miękkości ostremu kształtowi twarzy.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA
Właścicielki twarzy w kształcie serca mają szersze czoło, a policzki zwężają się w kierunku brody. Do takiego owalu twarzy pasują długie kolczyki o wyraźnych kształtach. Równoważą one bowiem kształt twarzy i zwracają uwagę na oczy, kości policzkowe i linię szczęki.

OKRĄGŁA TWARZ
Najszerszym punktem okrągłych twarzy są kości paliczkowe. Zwężają się one na linii czoła i szczęki. Idealne dla kobiet o okrągłych twarzach będą długie geometryczne kolczyki. Kolczyki wiszące i w kształcie łezki również będą doskonałym wyborem, aby optycznie wydłużyć twarz. Lepiej postawić w tym przypadku na eleganckie i kobiece projekty niż te masywne, z dużą ilością detali.

Jeśli nadal nie wiesz, które kolczyki wybrać, postaw na małe kolczyki sztyfty, które pasują każdemu i są świetne na każdą okazję. W sklepie Amour znajdziesz ich bardzo szeroki wybór - zapraszamy do działu z kolczykami!